Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Znajdziesz nas również na

Sign in to follow this  
Meyung

Kilka propozycji

Recommended Posts

Z racji iż serwer odżywia, jest nowa szansa na uratowanie go, to przychodzę tutaj z kilkoma propozycjami jak można by było urozmaicić gameplay i same doświadczenie z serwerem.

Daily Questy:
Jak wszyscy zdążyliśmy zauważyć, na serwerze nie ma zbyt dużo rozrywki, oprócz pisania, walczenia gdy ktokolwiek zgodzi się zawalczyć i eventów
Daily questy by mogły się składać z 4 losowych questów, typu złap daną ilość poków tego typu, zdobądź x żelaza czy coś w tym stylu, za wykonanie owych 4 questów dostawałoby się specjalną monetkę którą można by było wymienić u npc za drobne nagrody, poczynając od 16 great balli za jedną monetkę, do jakiejś tam ilości ck za ileś monetek lub nawet lepszych nagród za ogromną ilość takowych monetek. Npc by mógł się znajdować na spawnie, by był łatwo dostępny, a nowi gracze nie mieliby problemu z szukaniem go.

Co by to dało? Po pierwsze, gracze by spędzili więcej czasu na serwerze grając, mieliby po co wbijać codziennie, nowi gracze by się nie nudzili + by mieli sposób na zarobek, niż tylko monotonne, nudne i długie tworzenie level balli, patrząc na to że muszą pierw komuś sprzedać takowy 1s na chacie, zdobyć żelazo i inne materiały potrzebne do owych bali, a zarobek i tak jest niski...

Nowi gracze:
A propos nowych graczy, nie samym biznesem człowiek żyje, by zdobyć jakoś nowych graczy, trzeba by było sprawić że gierka jest ciekawa i przyjemna, racja?

Od razu mówię - wiem że ma być nowa mapa, dlatego można by było to fajnie tam wykorzystać.

Pomysłem jest quest  fabularny. Co prawda, mamy questy na start, które coś uczą, aczkolwiek są trochę za krótkie, nieciekawe, dodatkowo mają miejsce tylko na spawnie.
Takowy quest by mógł wyglądać jak ''Adventure Mode'', podróżujesz sobie wraz ze swymi pokemonami, zdobywasz kolejne i biegniesz po kolejne, zwiedzając coraz to nowsze miejsca, miasta i z ekscytacją szukasz kolejnych miejsc, kolejnych NPC połączonych z questem, którzy by mogli się znajdywać w miastach, w lesie, po dróżce, czego chcieć więcej? A no racja, celu! Sam gameplay pokemonów polegał na wyruszaniu ze swego rodzinnego miasta w  przygodę w celu zdobycia coraz to lepszych pokemonów i zostania mistrzem Pokemon, ale by to osiągnąć, trzeba zdobyć pierw odznaki.

Nie oszukujmy się, taki gracz nowy nie ogarnie Ci nagle 6x100 dobrych, zrobionych, dlatego proponowałbym po prostu w danych miastach czy też miejscach zrobić oddzielne budynki dla Bot Liderów z wybranymi poziomami, na początek może sala rock z pokami na 14-20 lvl, później np water z 25-30, zamiast zamku z Bot Liderami. Odznaki owych liderów by mogły się przydać do questa z Mewtwo który obecnie się znajduje w zamku bot liderów do zmiany tego na Shiny.

 

Burmistrzowie - Czyli przywróćmy wybory!
Każdemu z nas brakuję tych wyborów, wszyscy chcemy by miasta znów były pod rządami osoby której ufamy, znamy jego zamiary do co miasta i wiemy jak buduje. Tymbardziej że aktualnie mamy trzy nieczynne miasta, co też sprawia iż nie są w nich otwierane kostki (Przynajmniej jak już administracja ma te miasta to niech pootwiera czasem kostki)
Btw pomysł dla burmistrzów, możecie organizować jakieś konkursy na temat miasta, fajnie by było zasponsorować swoje miasto i widzieć że rzeczywiście ono żyje(Nie muszą to być wasze nagrody)

 

/Warp Market - Czyli absurd gospodarczy, a także niewykorzystane możliwości

Ceny są mocno zawyższone, a niektóre w ogóle nie mają sensu, np berry za kilka ck gdy takowe jest warte 0, lub sam stack takiego jest warty mniej niż tyle ile jest w markecie.
Dodatkowo jest w tym fajna możliwość, dodanie działu ''Za cukierki'' i działu ''Za monetki'', można by było kupić coś fajnego wreszcie co by się przydało graczom nowym, jakieś Balle, nic niewarte held itemy typu spell tag które dla nich mogą znaczyć więcej niż tylko random item z pickupa

Oczywiście wszystko to po rozsądnych cenach, a nie to co mamy obecnie...

TestHelper
Są dwie strony członków moderacji/administracji, Ci cieszący się dobrą reputacją i Ci którzy reputację mają zniszczoną. Helper to pierwsza ranga administracyjna, jak sama nazwa wskazuje, ma on pomagać, a więc ma posiadać wiedzę na jakiś temat, może nie za wielką, ale wystarczającą, dodatkowo trzeba wspomnieć że administracja to jak i chat wizytówka serwera, bez dobrej administracji serwer upadnie z powodów dram czy zniechęcenia do grania.
Propozycja jest tutaj taka, dodać rangę TestHelper, będzie to ranga sprawdzająca kandydata na Helpera którego wyznacza administracja, posiadałaby ona te same komendy co sam Helper, po dajmy na to miesiącu gracze jak i administracja będą mogli zagłosować i zadecydować czy owy kandydat się spełnia w roli helpera i czy chcą go zachować na tej randze. Zaoszczędziło by to wiele dram na serwie oraz niedogodności czy skarg.

 

EventMaker

Jak wcześniej wspomniałem, Helper to ranga która ma pomagać, mieć chęci do tego i posiadać wiedzę, a nie tworzyć eventy tylko
Już nie raz były skargi o to że Helper dostał rangę za robienie eventów, zgadzam się z tym, nie powinno tak być, adekwatnym odpowiednikiem tego mogłaby być ranga EventMaker, aktywny gracz, z chęcią robienia eventów czy też nawet konkursów.

Jak owa ranga by mogła być przydzielana, to już by zależało od administracji

 

To tyle, miłego

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko super pozdrawuiam


Lider BFWlascicielDomu 
Lider Ice 
Lider Water 
Lider BFMistrzAreny 
Lider Rock 
Lider BFWlascicielDomu
E4
zalozyciel najlepszej gildi na serwie NIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daily Questy +
Nowi gracze +

Burmistrzowie +
Testhelper + 

Eventmaker + i oby zrobić jak najszybciej bo serw z eventami wyglada gorzej niż za kadencji densona

Share this post


Link to post
Share on other sites

z wszystkim sie zgadzam lecz ta ranga testhelper troche mnie przeraża tym że może ktoś po prostu nie ogarniać komend i albo i za dobrze ogarniać  i dać kazdemu mute na serverze i beda jakieś problemy ale tak to pomysły świetne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko co zostało tu zapisane powinno znaleźć się na serwerze.

I uważam że meyung rangę testhelpera powinien dostać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polać mu 

 


LiderBFWłaścicielDomu od 12.05.2021 do 22.9.2021

LiderIce od 06.10.2021 do 06.01.2022

LiderBFMistrzareny od 11.09.2022 do 04.12.2022

liderDragon od 27.12.2022 do 25.03.2023

LiderPsychic od 23.12.2023 do

Członek E4 od 09.09.2023 do
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dość to spora lektura, więc również podzielę odpowiedź na "działy".

 

Daily Questy:
Ogólnie są plany na takowe, ale najprawdopodobniej dawały one monetki, które można wykorzystać na /warp market. Co do lokalizacji, jako, że byłoby ich parę, to raczej nie byłyby tylko na /spawn, ale też w innych lokalizacjach, które posiadają /warp. Kiedy dokładnie wejdą, to ciężko mi powiedzieć, ale spróbuje je zrobić w weekend.

 

Nowi Gracze(aka nowa mapa):
Ogólnie cała mapa będzie w stylu Adventure Mode i jest mniej więcej szkic tak powiedzmy World Quest, ale sporo jeszcze jest w powijakach. Aktualnie jest poprawki terenu oraz planowanie lokalizacji. Również z nową mapą będą nowe questy i stare będą wyczyszczone. 

 

Burmistrzowie:
Temat rzeka. Z jednej strony chcecie wyborów, chcecie zmian z miastami, a z drugiej skargi, bo kostki to prywatne respy burmistrzów i wpuszczają kolegów, itp. Sam średnio widzę kwestie taką, aby burmistrzowie byli jedynie wybierani na podstawie wyborów. Niestety często wybory kończą się na zasadzie konkursu popularności, a nie gdzie faktycznie osoba nadaje się na burmistrza. Dodatkową kwestią jest to, że niektóre miasta, które są aktualnie na serwerze wymagałyby prawdopodobnie dosłownego wyzerowania i zbudowania od nowa. Dlatego też przy kwestii nowej mapy wydaje mi się, że skończyłoby się to na tym, że miasto ponownie byłoby budowane na nowej mapie. Co do samego wyboru burmistrzów, jeżeli będzie wybór nowych burmistrzów, to raczej byłoby to na podstawie nie tylko wyborów, ale również decyzją administracji. 

 

/warp market:
Strzelam, że temat poruszany, bo cena bloków żelaza większa i główny temat dla którego już widziałem określenia żelazny dyktator (uśmiałem się, bo w dyktaturę się nie bawię, bo nie ma sensu). Ogólnie nie wiem czy ktokolwiek zauważył, ale nie licząc może 2 rzeczy aktualnie wszystkie rzeczy spadły o połowę w cenie. Również nie skończyłem jeszcze zmian tam, gdyż co chwile pojawiają się inne rzeczy, które wręcz wypraszają się dodatkowej atencji. Jak skończę całą reformę z /warp market jak już parę razy wspominałem dam powiadomienie na dsc.

Co do propozycji działu za cukierki, to szczerze mówiąc średnio widzę jak to tego podejść. Osobiście widzę cukierki jako walutę graczy, czyli taką co głównie służy do handlu miedzy graczami dostępną poprzez eventy, sms-shop oraz jednorazowe questy, a sam market jako miejsce, gdzie każdy może kupić co tam jest za zarobioną walutę w postaci monet. Jest to związane z tym, że teoretycznie mógłbym ujednolicić walutę, ale coś tak absurdalnego jak stack drewna za 1 ck raczej nikogo nie uszczęśliwiła. Poza tym, już jest reforma z <pickup> prawie gotowa i podejrzewam, że mocno ona wpłynie na rozrywkę. Wydaje mi się, że jest to temat, który jeżeli miałby wejść, to powinien wrócić za powiedzmy miesiąc po wejściu zmian, które są robione aktualnie, aby była możliwość...(jakby to określić) dopasować możliwe dalsze zmiany do reakcji serwera na 

 

TestHelper:
Ranga TestHelper nie wiem dlaczego, ale jak widzę na opis tej rangi, to mam wrażenie, że byłaby to ranga dość nietypowa. Aktualnie stosuje praktykę, że osoba na okres próbny miesiąca i jeżeli się sprawdzi, to ranga pozostaje, w przeciwnym wypadku taka osoba dostanie wytłumaczenie dlaczego nie zostaje ranga i co powinna poprawić. Sama ranga helper nie jest za "ładne budowanie" czy "robienie eventów", bo za ładne budowanie to może zostać burmistrzem/budowniczym, a robienie eventów w sumie kieruje się do urozmaicenia rozrywki i tyle(tak widzę kolejną propozycje/temat).

Co do samego głosowania, to w kwestii graczy nie byłbym tak pewny czy to dobry pomysł. Nie chodzi już o argument w kwestii "konkursu popularności", ale też tym, że członkowie administracji są zazwyczaj częściej narażeni na zebranie złej renomy z powodu kar(sprawiedliwych oraz niesprawiedliwych), co mogłoby odbić się mocno na wynik takiego głosowania.

 

EventMaker:
W sumie głupi pomysł to nie jest, ale jeszcze nie wszystko z automatycznymi eventami jest gotowe oraz mam parę planów/dodatkowych zapytań z możliwymi modyfikacjami. Pewnie w tym tygodniu będę chciał z zyczem na ich temat pogadać, więc puki co nie odniosę się zbytnio do tej propozycji. 

 


Ogólnie trochę tych propozycji chyba jest trochę spowodowanych z mojego powodu...
Powiem szczerze, nie chcę obiecywać nie wiadomo czego, jeżeli nie będę miał pewności, że dana rzecz jest możliwa do wykonania. Wole dać wam coś, co będziecie wyczekiwać i potem mieć radość z wdrożenia danej rzeczy, a nie aby był zawód, że jednak nie będzie czegoś. Jeżeli będą jakieś zmiany to na spokojnie dostaniecie informacje poprzez discord.


Kontakt:

DSC: Wardf#0044
Forum: Welp, Me

467-4674447_funny-dunsparce.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Serwer Pixelmon.pl - Jest to serwer, który łączy Pokemony i Minecraft w jedno od 2013r. Serwer jest prowadzony przez graczy dla graczy, aby każdy mógł grać w dobrym towarzystwie na wysokim poziomie rozrywki.

Ostatnie wiadomości

Social media

×
×
  • Create New...